První kombinované B2B setkání pro výrobce a opravny forem
Praha, 29. září 2020 – Industry Education, první vzdělávací portál v České republice specializující se na menší a střední průmyslové výrobní firmy, představil projekt hybridního odborného B2B setkání zaměřeného na strojírenský obor výroby a servisu forem. Ve dnech 24.–26. listopadu 2020 se na virtuálních stáncích budou prezentovat významní dodavatelé produktů a řešení do tohoto výrobního sektoru a spolu s nimi i samotné přední české nástrojárny a opravny forem, které zde budou nejen vystavovat vlastní technologie, ale současně i nabízet výrobní kapacity.
Výroba forem je extrémně náročná. Formy bývají obecně velmi tvarově složité, a proto je pochopitelně velmi složitá i jejich konstrukce. Navíc se k jejich výrobě často využívají těžkoobrobitelné nebo tzv. nekonvenční materiály. Od jiných strojírenských výrob se tedy liší nejen samotným charakterem výroby, ale především vysokými nároky na přesnost práce, řemeslnou dovednost a technickou úroveň pracovníků. A s tím pochopitelně souvisí í vysoké požadavky na technické i technologické vybavení nástrojáren.
„Pro toto téma jsme se rozhodli ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním je, že nástrojárny jsou krásným příkladem pokročilé strojírenské výroby, ve které se snoubí vysoká profesionalita zaměstnanců se špičkovými technologiemi a propracovaným procesním managementem. Tím druhým důvodem je, že většina nástrojáren přesně zapadá do cílové skupiny podniků, na které se specializujeme v rámci našeho školicího a konzultačního centra Industry Education,“ říká Andrea Cejnarová, vedoucí projektu a společník pořadatelské společnosti Industry Competitive, a. s.
Nástrojárna je náročný zákazník
Nástrojárny nejsou jen tak obyčejnými zákazníky, kterých je navíc relativně hodně. Naopak, patří mezi zákazníky nejnáročnější. Kromě toho, že mají typicky vysoké nároky na technické možnosti nakupovaných strojů, nástrojů apod., převážně nebývají odběrateli sériově vyráběných produktů. Mnohem více tedy nakupují u oborových specialistů. Jiný a složitější je proto i způsob a forma, jakou lze úspěšně vést obchod s nástrojárnami. Nástrojárny nezajímají tzv. mainstreamové produkty, proto zde nefunguje klasická reklama ani početné reference. Nástrojárny chtějí dostávat nabídky tzv. šité na míru.
„Dnešní cesta zákazníka je jiná, než bývala dřív,“ vysvětluje Zuzana Smithová, koordinátorka projektu Výroba forem 2020, a pokračuje: „Zákazník si sám dělá průzkum trhu a je to on, kdo určuje, s kým se začne o plánované investici bavit. Tradičním prodejcům, kteří jezdí se svou nabídkou od firmy k firmě, již pomalu zvoní hrana. Aby si ale zákazník mohl správně vybrat, musí být splněna jedna základní podmínka: o potenciálním dodavateli se musí dozvědět – jinými slovy, potenciální dodavatel musí být vidět. Klasická reklama, ať již tištěná, anebo elektronická, ani tradiční veletrhy už dnešnímu náročnému zákazníkovi také většinou nestačí. Tyto nástroje totiž nejsou obecně určeny k tomu, aby ukazovaly, jak bude nabízený produkt či řešení fungovat v konkrétních podmínkách u zákazníka, a dokázaly ho přesvědčit, že s nimi bude plně spokojený. Z tohoto pohledu se jako nejlepší cesta jeví úzce oborově zaměřená B2B setkání.“
Výroba forem 2020
Převážně virtuální akce Výroba forem 2020, kterou pořádá Industry Education s partnery, poskytuje příležitost detailně představit řešení, která jsou určená specificky pro výrobce a servis forem. „Pro virtuální formát jsme se rozhodli jednak z důvodu nejisté epidemiologické situace, ale také proto, poněvadž věříme v jeho perspektivu a oceňujeme na něm spoustu možností, které ‚live eventy‘ neposkytují, jako například dlouhodobou archivaci obsahu, možnost vytěžení detailních statistik, neomezené možnosti komunikace a mnoho dalšího,“ vysvětluje dále Smithová. „Celá akce ale nebude pouze virtuální. V rámci tří dnů se také jednou setkáme s odborníky a zástupci průmyslových svazů a vládních organizací v Brně a na závěr pak proběhne networkingové setkání v Praze,“ dodává.
Organizátoři akce počítají s tím, že se tato akce zopakuje minimálně v příštích dvou letech. Vystavovatelé, kteří se letos rozhodnou investovat do přípravy svých virtuálních expozic, tedy mohou počítat s tím, že tuto investici budou moct zhodnotit i v letech 2021 a 2022. Na rozdíl od fyzicky realizovaných veletržních stánků nabízejí digitální produkty dvě klíčové výhody: kompletní a trvalou možnost archivace a poměrně jednoduchou aktualizaci. „Všem vystavovatelům, kteří se rozhodnou zúčastnit letošní edice, garantujeme, že se v příštích letech budou moct této akce účastnit s vlastními aktualizovanými expozicemi s 50% slevou oproti platným ceníkovým cenám,“ potvrzuje také Andrea Cejnarová. „Investovat letos do realizace virtuální expozice se proto určitě vyplatí,“ zdůrazňuje.
O projektu Industry Education
Industry Education je vzdělávací platforma pro průmyslové výrobní firmy. Vlastníkem značky Industry Education je společnost Industry Competitive, a. s., která stojí rovněž za připravovaným projektem nezávislého mezinárodního portálu pro odbornou průmyslovou žurnalistiku Industry Independent. Posláním Industry Education je poskytovat malým a středním výrobním podnikům, především strojírenským, praktické a relevantní informace, které jim pomohou udržet si konkurenceschopnost, získat větší podíl na trhu a rozšířit nabídku a zkvalitnit služby směrem k vlastním zákazníkům.
Přečtěte si také
Virtuální veletrh dovolená 2024: Objevte svět z pohodlí vašeho domova
Výhody a nevýhody virtuálních veletrhů v praxi
Budou se strojaři v budoucnu potkávat ve virtuálním prostoru?
Statistika návštěvnosti: 24. 11. 2020